دانلود Siemens FEMAP v11.2.2 with NX Nastran x64 – نرم افزار شبیه سازی به روش آنالیز المان محدود

توضیحات

 Siemens FEMAP v11.2.2 with NX Nastran x64 نرم افزار شبیه سازیFEMAP یک نرم افزار قدرتمند و پیشرفته در زمینه شبیه سازی مهندسی که توانایی شبیه سازی و حل معادلات بسیار  پیچیده به روش المان محدود را دارد.این نرم افزار مشهورترین محصول شرکت Siemens است که بیش از 15 سال در صنعت از آن استفاده می شود طوری که یادگیری این نرم افزار برای مهندسین مکانیک،فیزیک و الکترونیک ضروری به نظر می آید.این نرم افزار کارایی مختلفی دارد از جمله:

  1. ارزیابی و طراحی مواد مختلف
  2. بهینه سازی طراحی و صرفه جویی در مصرف مواد اولیه
  3. پیش بینی و بهبود کارایی محصول نهایی
  4. کاهش هزینه و زمان برای طراحی و آنالیز و مدلسازی های مختلف

این نرم افزار به قدری مفید و پر کاربرد است که نمی توان همه کاربردهای تخصصی اشرا در این مطلب گنجاند.فقط به طور مختصربه برخی از قابلیت هایش اشاره می کنیم.

قابلیت ها :

  • بهینه سازی فرآیندهای Post-processing
  • انجام شبیه سازی های CAE
  • سازگاری کامل با نرم افزار های CAD
  • توانایی آنالیز اطلاعات ژئومتری نرم افزارهای CAD
  • بهینه سازی فرآیند های طراحی و تولید
  • امکان مدل‌سازی در ابعاد مختلف مانند Assembly Modelling و Beam Modelling

 راهنمای نصب

1. ابتدا نرم افزار را دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید. 2. با اجرای فایل Setup.exe مراحل نصب را آغاز کنید. 3. در هنگام انتخاب موارد مورد نیاز برای نصب، تیک گزینه FLEXlm License Server را نزنید ولی سایر گزینه‌ها را بسته به نیاز خود می‌توانید انتخاب کنید. 4. در هنگام انتخاب Licensing Method حتماً گزینه Network Client - FLEXlm را انتخاب نمایید. 5. مراحل نصب را ادامه دهید. 6. بعد از نصب، برنامه را اجرا کنید. 7. پیغام License و صفحه فعال سازی باز می‌شود. 8. در صفحه باز شده عبارت نوشته شده در مقابل Local HostID را کپی کرده و یک جا یادداشت نمایید و صفحه فعال سازی برنامه را ببندید. 9. برنامه اجرا می‌شود، آن را نیز ببندید. 10. فایل License.dat واقع در پوشه License را با برنامه Notepad باز کنید. 11. در دو جا عبارت HOSTID=000000000000 را مشاهده می‌کند، به جای اعداد 0 مقدار HostID که در مرحله 8 کپی کردید را قرار دهید و فایل license.dat را ذخیره کنید. 12. فایل license.dat جدید را به همراه فایل auth_112.dll را در مسیر نصب برنامه (به صورت پیش فرض C:FEMAPv1122) کپی کرده و جایگزین فایل‌های قبلی کنید. 13. سیستم خود را یکبار Restart کنید. 14. برنامه به طور کامل فعال شده و بدون هیچ محدودیت زمانی و ساختاری قابل استفاده است.