دانلود فیلم آموزشی Lynda Up and Running with Bash Scripting – آموزش برنامه نویسی زبان بش اسکریپت

توضیحات

دانلود فیلم آموزشی Lynda Up and Running with Bash Scripting - آموزش برنامه نویسی زبان بش اسکریپت


Lynda Up and Running with Bash Scripting از جدیدترین آموزش های لیندا که به آموزش کلی و اصولی زبان برنامه نویسی بش اسکریپت (Bash Scripting) می پردازد و از مفاهیم پایه مانند متغیر ها تا کنترل فایل ها و راه اندازی و پیاده سازی ابزار ها را آموزش می دهد.

Lynda Up and Running with Bash Scripting از جدید ترین آموزش های لیندا به دست مدرس محبوب Scott Simpson می باشد که همواره در ارائه آموزش های کاربردی حرف اول را می زند. در این دوره آموزشی مدزس از ابتدای ترین مباحث از راه اندازی زبان در سیستم عامل و معرفی  و آموزش متعیر ها و مباحث پایه تا معرفی قابلیت ها و طراحی و نوشتن برناه های پیچیده را با این زبان به شما آموزش می دهد.و به شما آموزش می دهد که چگونه برنامه های چند خطی را در یک فایل ذخیره سازی کرده و برای دریافت اطلاعات با کاربران تعامل داشته باشید. مدیریت خروجی با AWK و Grep و Cut و کتار با حلقه ها از دیگر بخش های آموزشی این دوره می باشد.

بَش (به انگلیسی: Bash) یک پوسته یونیکس است که به صورت آزاد توسطبرایان فاکس (به انگلیسی: Brian Fox) برای پروژهٔ گنو نوشته شده‌است. نام بَش سرنام Bourne-again shell در انگلیسی است. بش یک پوستهٔ پازیکس با تعداد قابل توجهی افزونه است. در ابتدا این پوسته برای سیستم‌عامل گنو طراحی شده‌بود. اما بش در اکثر سیستم‌عامل‌های خانواده شبه-یونیکس قابل اجراست. پوستهٔ پیش‌فرض در اکثر سیستم‌عامل‌هایی که از هسته لینوکس استفاده می‌کند، است. همچنین پوستهٔ پیش‌فرض سیستم‌عامل مک اواس ده که مبتنی بر داروین است نیز می‌باشد. این پوسته برای سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز به وسیلهٔ شبیه‌ساز پوزیکس به نام سیگوین انتقال داده شده‌است.

مشخصات Lynda Up and Running with Bash Scripting :

– ناشر: Lynda– مدرس : Scott Simpson– زمان آموزش : 1 ساعت 25 دقیقه– پروژه ی تمرینی : دارد–تاریخ انتشار: Nov 26, 2013– زبان : انگلیسیمباحث Lynda Up and Running with Bash Scripting :

Bash, or the Bourne Again Shell, is a widely popular command-line interpreter for administration and programming tasks. It's also the default option on Mac OS X and Linux. But Bash is different than most scripting languages. That's why Scott Simpson spends some time in this course running you through the syntax—introducing variables, numbers, and control structures—so you can start writing scripts right away. He shows you how to wrap up multiline operations in one file, implement flow control, and interact with users to get input. Plus, he offers challenges along the way that allow you to put what you've learned to the test.

Topics include:

What is Bash?

Managing output with grep, awk, and cut

Understanding Bash script syntax

Creating a basic Bash script

Displaying text with "echo"

Working with numbers, strings, and arrays

Reading and writing text files

Working with loops

Using functions

Getting user input during execution

Ensuring a response

       

اطلاعات :

حجم فایل: 170 مگابایت تاریخ انتشار: Nov 26, 2013سایت رسمی:  www.lynda.com
لینک دانلود
راهنمای دانلود


برای دانلود، به روی عبارت “دانلود ” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.

اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.

فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت bitdownload.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

در صورت خرابی فایل یا هر گونه مشکل می توانید در قسمت نظرات نظر خود را مطرح نموده تا در اولین فرصت به مشکل شما رسیدگی شود.