انواع مختلف کیفیت فیلم ها یی که منتشر میشوند و برای دانلود در دسترس شما قرار میگیرند نیاز به توضیحاتی دارند که در این پست به شرح انها میپردازیم .

cam :

این فیلم با دوربین دستی در سالن سینما ضبط  شده و نازلترین کیفیت را دارد. از معایب آن میتوان به لرزش دوربین، صدا و تصویر بسیار ضعیف و ثابت نبودن محل نشستن فیلمبردار اشاره کرد. معمولا اتفاقاتی که در حین اکران فیلم در سینما رخ میدهد صدا و تصویر فیلم را مخدوش کرده است.
تنها مزیت این نوع کیفیت در دسترس بودن ان به سرعت پس از اولین روز اکران است.

Ts-Telesync :

این فیلم در سالن خالی سینما و یا از پنجره اتاقک اپاراتچی و با دوربینی حرفه ای تر ضبط میشود ولی کیفیت تصویر ان تقریبا همانند cam میباشد، با این تفاوت که صدا از یک منبع خارجی ضبط شده و اندکی بهتر است.

Tc-Telecine :

وقتی از روی نوار اپارات در سینما با دستگاه تله سینه یک نسخه دیجیتالی تهیه میکنند، این نوع کیفیت به وجود میاید که بلحاظ صدا و تصویر قابل قبول است اما به نوع دستگاه و مهارت ضبط کننده بستگی دارد.
Tc بخاطر تجهیزات و هزینه با متداول نیست.

Scr-Screener :

فیلم هایی با این کیفیت مستقیما از روی نوار VHS ضبط میشوند و پیش از اکران عمومی فیلم ها برای تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرند.
با توجه به کیفیت ابزار مورد استفاده برای تهیه نسخه Csr این فیلم ها ممکن است کیفیتی از خیلی خوب تا ضعیف داشته باشند و نهایتا بصورت VSD یا SVCD درمیایند.

DVD Screener – DVD Scr :

این نوع فیلم ها شبیه به Screener هستند ولی در نسخه های پیش نمایش به صورت DVD ارایه میشوند. کیفیت این فیلم ها به مهارت ضبط کننده بستگی دارد و از VHS بهتر است.

DVD Rip :

 این فیلم یک نسخه از DVD نهایی است و کیفیتی مشابه ان دارد و معمولا پس از اتمام اکران فیلم در سینماها بر روی اینترنت قرار میگیرد.

R 5 :

دنیا به چند ناحیه تقسیم شده است. R5 مخفف Region 5 میباشد که شامل روسیه و اروپای شرقی است. DVD ها در نواحی مختلف تفاوت هایی با هم دارند.

مثلا در ناحیه ۵، DVD ها چند هفته زودتر به بازار میایند چون اکران سینمایی با دیگر نواحی جهان همزمان نیست.
کیفیت تصویر R 5 مشابه DVD Rip است، اما چون در این ناحیه زبان DVD ها انگلیسی نیست، صدای انگلیسی از یک منبع خارجی گرفته میشود و با فیلم هماهنگ میگردد.

VHS Rip :

این فیلم در واقع نسخه دیجیتالی نوار های VHS میباشد که معمولا درمورد فیلم های ورزشی، اسکیت سواری و فیلم های پورن کاربرد دارد.

TV Rip :

سریال های تلوزیونی که توسط دستگاه های DVD ماهواره ای یا از شبکه های کابلی امریکا ضبط میشوند در این نوع کیفیت جای میگیرند که گاها مصاحبه ها و پشت صحنه ها را نیز در مسابقات ورزشی شامل میشوند.
کیفیت مناسب این نوع فیلم ها بخاطر PDTV هاست که از طریق یک کارت کپجر دیجیتال در کامپیوتر به صورت مستقیم دریافت و ذخیره میشود.

WP – WorkPrint :

فیلم هایی با این کیفیت برای کسانی اماده میشود که نمیتوانند منتظر انتشار نسخه ی نهایی فیلم بمانند.
وقتی که هنوز فیلم مراحل post production خود را طی نکرده و بسیاری از صداها و موسیقی ها و صحنه ها تکمیل نشده اند .

Divx Re-Enc :

از تبدیل VCD اورجینال فیلم به یک فایل کم حجم ، این کیفیت حاصل میشود. این فیلم تنها زمانی ارزش دانلود دارد که شما نیازمند حداکثر کیفیت با حداقل حجم باشید.

Watermarks :

برخی از فیلم هایی که در بلاگر های اسیای شرقی گسترش میابند در گوشه ای از تصویر خودشان حرف یا عبارتی درج شده دارند که معرف گروه مسیول خرید و پخش غیر قانونی انهاست.

Web-Dl :

کیفیت فیلم هایی از این نوع اندکی از فیلم های Bluray کمتر است .

Bluray DVD Rip BD-Rip :

بالا ترین کیفیت و بیشترین میزان حجم از آن فیلم هایی با کیفیت Bluray است . این اخرین کیفیتی است که از هر فیلمی منتشر میشود و

.اندکی با تاخیر بیرون میاید

تلاش ما در بیت دانلود این است که فیلم ها را با بهترین نوع کیفیت (Bluray) در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم .